SGGW

Aktualności

10
maja
2018

Koncert LZA PROMNI – odbierz dziś kartę wstępu

W tym roku Ludowy Zespół Artystyczny „PROMNI” im. Zofii Solarzowej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi Jubileusz 45-lecia działalności.

Podczas koncertu zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny ostatnich lat, osiągnięcia z konkursów krajowych i zagranicznych; wystąpią grupy obecnego składu koncertowego oraz wychowankowie z lat poprzednich – oldboy’e. W nowej odsłonie zostanie zaprezentowane „Wesele łowickie” z udziałem Chóru Kameralnego SGGW.

Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.
Dzisiaj w profesjonalnie prowadzonym zespole tańczy i śpiewa około 80 studentów SGGW i innych warszawskich uczelni wyższych, zaś muzykami kapeli są zawodowi muzycy związani z mazowieckimi instytucjami kultury. LZA PROMNI występuje nie tylko na największych scenach Warszawy (Sala Kongresowa, Teatr ROMA, Teatr Polski, Teatr Dramatyczny), ale również na terenie całego kraju oraz za granicą. Do dnia dzisiejszego wystąpił w 40 krajach na 3 kontynentach.

LZA PROMNI we współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów zapraszają mieszkańców Ursynowa na koncert galowy, który odbędzie się 12 maja 2018 roku (sobota) w godzinach 15.00-18.00 w hali widowiskowo-sportowej UCSiR “ARENA URSYNÓW”, przy ul. Pileckiego 122.

Bezpłatne karty wstępu są do odbioru w godz. 08.00-16.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61. Urząd dysponuje ograniczoną liczbą wejściówek – decyduje kolejność przyjścia do Urzędu.

1 osoba może otrzymać maks. 4 karty wstępu.