stycznia

Koncert kolęd Chóru Akademickiego SGGW

Przed czterdziestoma laty, 20 stycznia 1980 roku Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - Akademii Rolniczej pod dyrekcją Michała Dąbrowskiego wystąpił w warszawskim kościele Św. Antoniego ze swoim pierwszym koncertem kolędowym.

Podczas koncertu po raz pierwszy zaprezentowano nowe opracowania kolęd i kantatę na temat "Anioł pasterzom mówił" autorstwa dyrygenta. Wokalne partie solowe wykonali: Urszula Borzdyńska - solistka Teatru Wielkiego i Marian Brzozowski - utalentowany

doktorant naszej Uczelni, a partie instrumentalne: Ryszard Borowski -flet i Andrzej Fostowicz-Zahorski - organy.

W rocznicę tego wydarzenia mamy zaszczyt zaprosić społeczność akademicką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na koncert kolęd, który odbędzie się w kościele Św. Antoniego przy ulicy Senatorskiej 31 w niedzielę 19 stycznia o godzinie 19.00.

Program wypełnią autorskie opracowania kolęd powstałe na przestrzeni lat 1979-2016, a wykonawcami będą: Jolanta Kaufman - sopran, Marian Brzozowski - tenor, Ewa Goc - organy oraz Chór Akademicki SGGW pod dyrekcją Michała Dąbrowskiego.

Wstęp wolny. Zaparaszamy!