Aktualności

Dla studentów

18
grudnia
2018

Spotkanie opłatkowe pracowników i studentów SGGW

W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe pracowników i studentów uczelni.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyło liczne grono pracowników naukowych, dydaktycznych, administracyjnych oraz studenci SGGW. Oprócz pracowników i studentów SGGW w spotkaniu uczestniczył miedzy innymi ks. Kardynał Arcybiskup Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski, ks. Jacek Kozub - Dziekan Dekanatu Ursynowskiego, delegacje samorządu lokalnego oraz Policji. Piękną oprawę artystyczną zapewniły trzy studenckie zespoły artystyczne: LZA "Promni", Chór SGGW oraz Chór Kameralny. 

"Zbliżające się święta to w polskiej tradycji szczególny czas - czas radosnego oczekiwania oraz rodzinnych spotkań, spokoju i szczęścia. Przygotowujemy się do nich starannie, by jak najpełniej je przeżyć. Jednak w pośpiechu dnia codziennego, w ferworze świątecznych przygotowań, nie traćmy z oczu tego, co powinno być najważniejsze. I na co zwrócił uwagę Jan Paweł II, doktor honoris causa naszej Uczelni, mówiąc: „Jeżeli tak uroczyście obchodzimy Boże Narodzenie czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…”. Wsłuchajmy się więc w te słowa i poświęćmy nadchodzący czas drugiemu człowiekowi" - mówił podczas spotkania opłatkowego prof. dr hab. Wiesław Bielawski, rektor SGGW. 

Rektor Wiesław Bielawski wszystkim pracownikom, studentom i ich rodzinom złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności - "Niech spotkania w rodzinnym gronie wprowadzą Państwa w pogodny nastrój i dadzą energię do kolejnych owocnych działań. A nowy rok niech otworzy przed Państwem szereg możliwości i przyniesie sukcesy zarówno na niwie zawodowej, jak i w życiu osobistym. Niech będzie pasmem szczęśliwych dni. Życzę nam wszystkim, byśmy w przyszłym roku spotykali na swojej drodze ludzi mądrych i serdecznych, na wsparcie których zawsze będziemy mogli liczyć".

Kardynał Kazimierz Nycz składając życzenia społeczności akademickiej SGGW przypomniał, że z wielką przyjemnością zawsze odwiedza naszą uczelnię, która w tak piękny sposób dba o tradycję.