Aktualności

Dla studentów

19
grudnia
2016

Opłatkowe spotkanie pracowników i studentów SGGW

Tradycyjnie każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie organizowane jest spotkanie opłatkowe władz uczelni z pracownikami i studentami.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe jak zwykle przebiegało w uroczystej atmosferze. Gośćmi uczelni byli miedzy innymi ks. Kardynał Arcybiskup Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski, ks. Jacek Siekierski - Rektor kościoła św. Anny w Warszawie oraz wielu gości z ionstytycji, firm współpracujących z uczelnią oraz samorządu terytorialnego. Piękną oprawę artystyczną zapewniły trzy uczelniane zespoły: Ludowy Zespół Artystyczny "Promni", Chór SGGW oraz Chór Kameralny SGGW. 

Prof. dr hab. Wiesław Bielawski, rektor SGGW wszystkim pracownikom, studentom i ich rodzinom życzył świątecznej atmosfery w gronie rodziny i przyjaciół, spokoju, radości a także spełnienia planów i marzeń w nadchodzącym 2017 roku. "Przed nami szczególny czas. Czas pojednania, spokoju i szczęścia. Niebawem wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Dla większości z nas to święta rozbrzmiewające dźwiękiem kolęd, pachnące choinką i wigilijnymi potrawami. Ciepłe blaskiem pierwszej gwiazdy i obecnością najbliższych. Wykorzystajmy więc ten czas i poświęćmy sobie nawzajem więcej uwagi. Dostrzeżmy, jak ważny i niepowtarzalny jest drugi człowiek. Ale pamiętajmy także o tych opuszczonych i samotnych. Zatroszczmy się, by także dla nich te święta były dobre i radosne." - mówił rektor Wiesław Bielawski.

Kardynał Kazimierz Nycz składając życzenia społeczności akademickiej przypomniał, że z wielką przyjemnością zawsze odwiedza naszą uczelnię, która w tak piękny sposób dba o tradycję.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyło liczne grono studentów, pracowników naukowych oraz administracyjnych społeczności akademickiej SGGW.