Aktualności

Dla studentów

12
grudnia
2017

NABÓR NA PRAKTYKI ERASMUS+

Studencie! Masz ochotę zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe w zagranicznej instytucji i pochwalić się nim w CV? Zgłoś się do Biura Współpracy Międzynarodowej z kompletem dokumentów, odbierz grant i ruszaj w drogę!

Korzystając z programu Erasmus+ możesz odbyć kilkumiesięczną praktykę realizowaną jako element praktyki obowiązkowej w ramach programu studiów, lub nieobowiązkowej, również zaliczanej do dorobku studenta.

Podstawą do wzięcia udziału w rekrutacji jest Twoja własna inicjatywa oraz kontakty, które sam nawiązałeś z instytucją przyjmującą. Masz duże pole do popisu! Miejsce praktyki możesz wybierać spośród krajów uczestniczących w programie Erasmus+*. Pamiętaj tylko, aby praktyka związana była z Twoim kierunkiem studiów. Instytucją przyjmującą może być zarówno uczelnia wyższa, jak i firma prywatna.

Twój wyjazd może się odbyć w okresie wakacyjnym lub w trakcie roku akademickiego, jeśli pozwala na to program studiów. Dofinansowanie praktyki przewidziane jest na minimum 60, a maksymalnie na 90 dni. Na wyjazd otrzymasz dofinansowanie w zależności od grupy kraju między 400 a 600 EUR miesięcznie.

Aby wziąć udział w rekrutacji, do Biura Współpracy Międzynarodowej należy złożyć:

  1. Formularz zgłoszeniowy
  2. List motywacyjny (skierowany do BWM, wyjaśniający wybór danej instytucji oraz przekonujący dlaczego właśnie Ty powinieneś wyjechać na praktykę)
  3. Wstępną zgodaę instytucji przyjmującej w formie oficjalnego Acceptance Letter (wzór) lub e-maila
  4. Kopię certyfikatu językowego (możliwość zdania egzaminu językowego organizowanego przez BWM - 20.01.2018r.)

Czekamy na Twoją aplikację do 12 stycznia 2018!

Więcej informacji na temat praktyk w programie Erasmus+ znajdziesz TUTAJ.

* Kraje programu to: 28 państw członkowskich UE oraz Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.

KONTAKT:

Biuro Współpracy Międzynarodowej SGGW: Budynek 8, pok. 14 (stary kampus)

Anna Jasiuk - erasmus@sggw.pl

Joanna Żach - joanna_zach@sggw.pl