Dla studentów

października

Kolejny awans SGGW w światowym rankingu uczelni

Po raz kolejny Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie awansowała w rankingu najlepszych uniwersytetów świata. W najnowszym rankingu QS World University Rankings (EECA) 2020 serwisu TopUniversities.com SGGW awansowała o 11 pozycji, zajmując 101 miejsce. Nasza uczelnia znalazła się w TOP 27% QS World University Rankings Eastern Europe and Central Asia (EECA).

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poprawiła swoje wyniki w kilku ważnych wskaźnikach, między innymi: reputacja wśród kadry naukowej, reputacja wśród pracodawców, oferta dydaktyczna, Międzynarodowa Sieć Badawcza, liczba studentów zagranicznych oraz Web Impact oceniający skuteczność uczelni w korzystaniu z nowych technologii (widzialność w sieci internetowej).

Przypomnijmy, że w tym samy rankingu Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajmuje 27 miejsce wśród uczelni kształcących w dziedzinie rolnictwa i leśnictwa.

QS World University Rankingserwisu TopUniversities.com jest prowadzony od 2012 roku i analizuje ponad siedemnaście milionów prac badawczych. Ranking zbiera również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia blisko 40 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.