Dla studentów

stycznia

Co nas wyzwala, co nas zniewala?

Koło Naukowe Socjologów SGGW w Warszawie ma przyjemność zaprosić prelegentów oraz słuchaczy na studencko-doktorancką ogólnopolską konferencję naukową pt: "Co nas wyzwala, co nas zniewala?".

Od kogo zależy, kim jesteśmy? Czy ktoś lub coś kieruje naszymi wyborami? Czy kultura masowa, systemy polityczne, korporacje, edukacja, konsumpcja, globalizacja i wiele innych, czynią nas niewolnikami, czy wręcz przeciwnie, pozwalają nam być sobą? Czy możliwe jest poszukiwanie prawdy o samym sobie wśród presji społecznej i kulturowej?

Wydarzenie na facebooku

Serdecznie zachęcamy do wysyłania propozycji wystąpień, które będą związane z tematyką konferencji.

Wstępnie proponujemy odniesienie do jednego z zagadnień:
- dwie strony tego samego (to, co jest zniewoleniem może być też wyzwoleniem),
- polityka (np. demokracja, populizm, lobbyści, globalizacja, wspólnota),
- samowystarczalność (pełna wolność a współczesne społeczeństwo),
- media (np. informacja, social media, moda, kultura, pop-kultura),
- psychologia (np. tożsamość, konformizm, uzależnienia).

Informacje praktyczne:
Propozycje tematów prosimy wysyłać pod adres: sggw.kns@gmail.com do 15.02.2017 r.
Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:
imię, nazwisko, nazwę uczelni, tytuł oraz krótki opis wystąpienia (ok. 200 słów)
Udział prelegentów i słuchaczy w konferencji jest bezpłatny.
Ogłoszenie programu konferencji: 10 marca 2017 r.
po konferencji zostanie wydana recenzowana publikacja w formie e-booka (Open Access).

Komitet organizacyjny:
Przewodnicząca: dr hab. Agnieszka Kampka
Członkowie: Anna Pawłowska, Klaudia Masłowska, Katarzyna Kalińska, Ilona Sitarz, Adrian Szczechowicz, Mateusz Górecki, Konrad Chalimoniuk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!