Dla pracowników

czerwca

Wyróżnienie dla studentów SGGW w konkursie Enactus 2014

2 czerwca na scenach warszawskiego Teatru Kamienica odbył się polski finał konkursu Enactus 2014. Wydarzenie zgromadziło ponad 250 studentów i 80 jurorów, prezesów i dyrektorów, doświadczonych menedżerów gotowych posłuchać o dokonaniach studentów, podzielić się swoją wiedzą i oceną. Projekty zaprezentowały drużyny z Warszawy , Gdańska, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Kielc.

Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dumnie reprezentowali studenci Międzywydziałowego Koła Naukowego Odpowiedzialnego Biznesu ENACTUS oraz opiekun Koła dr Joanna Chudzian. Na wydarzenie oprócz teamu reprezentacyjnego składającego się z 6 osób (Aleksandra Matysiak, Joanna Bielecka, Ewelina Godos -  studentki 3 roku, Jakub Okulski, Bartłomiej Malinowski, Weronika Kitka - studenci 1 roku) przybyła cała drużyna 51 osób oraz zaproszeni goście.

Drużyna SGGW zaprezentowała 3 projekty, nad którymi ciężko pracowała cały rok.

• LAX DO IT- celem inicjatywy jest promocja Lacrosse w Polsce poprzez działania CSR. Realizacja projektu utworzyła stanowisko pracy, pomogła wygenerować zysk 25 000 zł. Dzięki LAX DO IT:  585 dzieci regularnie trenuje ten rodzaj sportu.
  • RESPONSIBLE CAMPUS - celem projektu, w którym wzięło udział 4000 studentów SGGW , jest uświadomienie młodym ludziom wiedzy na temat zdrowego trybu życia oraz życia w ekonomiczny i odpowiedzialny sposób. Poprzez projekt udało się: zebrać 5000 kg elektrośmieci,  300 przedmiotom "dać drugie życie", zaoszczędzić energię : 4800kWh=3000 PLN.
  • BE PLAYABLE- inicjatywa miała na celu pobudzenie w ludziach chęci do uprawiania sportu. Dzięki projektowi zostały zorganizowane 2 wielkie wydarzenia sportowe (otwarty trening z mistrzynią Ewą Pajor, turniej przeciw homofobii), 3000 dzieci wzięło udział w pokazach Lacrosse i futbolu flagowego a 120 kobiet gra za darmo w piłkę nożną.

W trakcie finału drużyna SGGW otrzymała wyróżnienie "the most improved team".

Projekty były również przedstawione 04.06.2014 na zebraniu Katedry Polityki Europejskiej, Finansów Publicznych i Marketingu.