Aktualności

Dla pracowników

12
czerwca
2019

Nabór do Nagród Naukowych "Polityki"

Do niedzieli 16 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń od młodych naukowców w ramach 9. edycji programu stypendialnego pod nazwą Nagrody Naukowe POLITYKI.

Na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł

Piętnastu finalistów zostanie ogłoszonych na łamach "Polityki" w środę 18 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów poznamy podczas uroczystości wręczenia Nagród w niedzielę 20 października.

Fundacja Tygodnika "Polityka" prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Celem programu jest promocja nauki i eksponowanie naukowców, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzowanie tego, co robią, i ich samych jako wzorców kariery zawodowej.

W ciągu osiemnastu lat trwania akcji dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 302 naukowców z różnych dziedzin nauki kwotą blisko 6 mln 400 tys. zł.

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie www.polityka.pl/stypendia