Dla mediów

października

Umowa współpracy z Euroazjatyckim Narodowym Uniwersytetem w Astanie, Kazachstan

W dniu 03.10.2013 JM Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański podpisał umowę o współpracy z Euroazjatyckim Narodowym Uniwersytetem imienia L. N. Gumilyova w Astanie, Kazachstan.

Uczelnia posiada ponad 100-letnią tradycję w prowadzeniu dydaktyki i badań naukowych. Dekretem z 2011r. uzyskała specjalny status uczelni narodowej. Misją Uniwersytetu jest stać się wiodącym centrum badań i edukacji w regionie Eurazji Posiada 12 wydziałów technicznych, przyrodniczych, ekonomicznych i humanistycznych.

Współpracę obu uczelni planuje się rozpocząć głównie w zakresie zagadnień związanych z budownictwem, która obejmować będzie:

- wymianę studentów drugiego i trzeciego stopnia w zakresie realizacji studiów i badań,

- wymianę pracowników naukowych w zakresie prowadzenia wykładów i nadzorowania badań,

- prowadzenie wspólnych badań z wykorzystaniem aparatury z Centrum Wodnego SGGW oraz wspólne publikacje w wysoko-punktowanych czasopismach i na konferencjach międzynarodowych,

- wspólne Kazachsko-Polskie seminaria z udziałem przedstawicieli Polonii Kazachskiej.

W dniu 3.10.2013r. prorektor tej uczelni profesor Askar Zhussupbekov wygłosił wykład podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska nt. “Megaprojects on Problematical Soils in Kazachstan” .