Aktualności

Dla kandydatów

10
maja
2017

Piknik rodzinny w SGGW

W dniach 19-20 maja odbędą się coroczne Dni SGGW. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi: od przedszkolaka po licealistę. Rodzice także znajdą coś dla siebie. Każdy wydział przygotował po kilka atrakcji dla najmłodszych uczestników pikniku. Poniżej prezentujemy fragment tegorocznego programu.

Dla maluchów
Na najmłodszych uczestników pikniku czekają przede wszystkim zwierzęta, które będzie można zobaczyć z bliska, a nawet pogłaskać. Nie zabraknie pokazów z psami, końmi i ptakami drapieżnymi w roli głównej. Małe łasuchy dowiedzą się, jak przyrządzić zdrowe lody i frytki. Miłośnicy wielkich pojazdów będą mogli wejść do środka kombajnu. W wielkiej piaskownicy na łowców skarbów czekać będzie wykrywacz metali. Pracownicy Katedry Inżynierii Wodnej pokażą, jak wyprodukować chmurę w słoiku. Chętni będą mogli wziąć udział w pokazie czerpania papieru i wiele innych atrakcjach. Ponadto na stoiskach poszczególnych wydziałów na pewno nie zabraknie quizów i konkursów z nagrodami. Będzie też specjalny Kącik Malucha z grami i zabawami specjalnie dla najmłodszej grupy wiekowej.

Dla starszaków
Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowane będą dopasowane do wieku odbiorców pokazy i warsztaty o charakterze naukowym. Pracownicy każdego z 13 wydziałów SGGW przygotowali coś specjalnego. Będzie skrzynia ze skarbami Wydziału Nauk Społecznych, konkurs krzykaczy i prezentacja robotów zbudowanych przez studentów Wydziału Zastosowań Matematyki i Informatyki. Pracownicy Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska nauczą, jak za pomocą spektometru tworzyć trójwymiarowe modele powierzchni Ziemi. Tegoroczne Dni SGGW koniecznie powinni odwiedzić wszyscy zainteresowani dronami. Studenci zaprezentują, w jaki sposób te urządzenia wykorzystywane są w badaniach naukowych, a także opowiedzą o zagrożeniach i aspektach prawnych związanych z użytkowaniem dronów przez osoby prywatne.

Dużo atrakcji będzie czekało na młodych przyrodników, którzy szczególną uwagę powinni zwrócić na pokaz pt. „Leśne Miasteczko” przygotowany przez Wydział Leśny.

Dla rodziców
Patronem Dni SGGW 2017 jest Wydział Nauk Społecznych. Dlatego w programie znajdzie się wyjątkowo dużo zagadnień związanych z pedagogiką, psychologią i socjologią. Rodzice będą mogli skorzystać z porad logopedów oraz terapeutów pedagogicznych i psychopedagogicznych.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się on w dniach 19-20 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl.