Dla kandydatów

lutego

Kurs Obsługi Maturzysty

Zapraszamy rodziców tegorocznych maturzystów na darmowe warsztaty z ekspertem edukacyjnym.

Bezpłatne warsztaty „Instrukcja obsługi maturzysty: co każdy rodzic maturzysty powinien wiedzieć?”

Data: 21 lutego 2015 roku (sobota)

Godzina: 11:30

Miejsce: Budynek Auli Kryształowej, kampus SGGW

Wstęp Bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: http://kursar.pl/instrukcja-obslugi-maturzysty-dla-rodzicow

Warsztaty organizowane są przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wraz z KURS-AR SGGW.

Spotkanie ma charakter praktycznych porad m.in. jak komunikować się efektywnie z maturzystą, jak przekonać maturzystę do nauki. Podczas warsztatów rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie są prawa i obowiązki maturzysty, a także, jak wygląda egzamin od strony formalnej, i o jakich datach maturzystom i kandydatom na studia nie wolno zapomnieć.

Na spotkaniu rodzice maturzystów usłyszą odpowiedzi na konkretne pytania, które często są zadawane przez rodziców uczniów klas III się m.in.:

- Dlaczego niektórzy maturzyści zdają maturę lepiej, a inni gorzej? Czy to tylko kwestia inteligencji?

- Rodzic stanowczy czy pobłażliwy względem maturzysty? Jaka jest najlepsza strategia, aby zmotywować do nauki, a nie doprowadzić do buntu?

- Dlaczego warto zachęcać swojego ucznia do wyboru dodatkowych przedmiotów na egzaminie maturalnym i jak to robić skutecznie?

- I wiele innych.

Spotkanie poprowadzi Pani Anna Wdowińska-Sawicka - doradca edukacyjny oraz dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej. Od 15 lat doradza uczniom i ich rodzicom, jak  mądrze planować przyszłość. Autorka poradników dla młodzieży szkolnej  publikowanych w prasie i na portalach (Onet.pl, Perspektywy.pl). Prywatnie matka maturzystki 2008.

Warsztaty są bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczba miejsc - obowiązują zapisy.