Aktualności

Dla absolwentów

17
stycznia
2018

Zbuduj swoją markę z kursami Uniwersytetu Otwartego SGGW

Komputer i internet to dziś podstawowe narzędzia pracy, komunikacji i reklamy. Uniwersytet Otwarty SGGW w tej edycji przygotował ofertę kursów, na których pod okiem specjalistów będzie można pogłębić swoją wiedzę w zakresie wykorzystania możliwości, jakie dają nam internet oraz media społecznościowe, do promowania zarówno siebie, jak i swoich działań.

Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z mediami społecznościowymi lub chcącym poprawić swój wizerunek w sieci polecamy cykl „Budowanie marki osobistej w sieci”. Do wyboru są cztery kursy. Pierwszy dotyczy budowania profilu osobistego oraz fanpage’a na Facebooku, na którym osoby dopiero rozpoczynające swoją działalność dowiedzą się, jak świadomie prowadzić działania marketingowe na tym portalu. Drugi przybliża zainteresowanym portal LinkedIn. Uczestnicy pod okiem fachowca zbudują profesjonalne CV i poznają kilka sposobów na skuteczną autopromocję. Trzeci kurs dotyczy Instagrama i nauczy laików wykorzystywania posiadanych zasobów do tworzenia efektownych fotografii i osiągania jak największych zasięgów. Czwarta propozycja skierowana jest do osób, które chciałyby zacząć tworzyć grafiki, animacje i wideo i wykorzystać je następnie w swoich kanałach sprzedażowych i promocyjnych.

Wizerunek w social mediach to jednak nie wszystko. Na kursie „Tworzenie i zarządzanie stroną www w oparciu o CMS – Wordpress dla początkujących” będzie można zbudować swoją własną stronę internetową opartą na jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, Wordpressie, a także nauczyć się podstaw content marketingu. Aby nowo utworzona strona nie zginęła w odmętach internetu, niezbędne jest jej dobre pozycjonowanie – i właśnie pozycjonowania dotyczy kolejna propozycja UO SGGW.

Tradycyjnie zapraszamy także na kursy języków obcych. Osobom myślącym o rozpoczęciu własnej działalności polecamy zajęcia języka angielskiego biznesowego na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz nich dostępne są też tradycyjne lektoraty języka angielskiego oraz włoskiego. Aspirującym przedsiębiorcom polecamy kurs przygotowujący do świadomego, zaplanowanego i odpowiedzialnego rozpoczęcia własnej działalności, a osobom nastawionym na pracę z klientem z pewnością warto polecić zajęcia „Service design – tworzenie usług w oparciu o doświadczenie klienta”, których celem jest przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności umożliwiających ulepszanie, a także tworzenie nowych produktów i usług w oparciu o doświadczenia osób z nich korzystających.

Z całą ofertą kursów można zapoznać się na stronie internetowej UO SGGW. Zajęcia odbywają się popołudniami i w weekendy na terenie kampusu SGGW w Warszawie. Zapraszamy!