Dla absolwentów

lutego

Co przyszła mama jeść powinna?

Zapraszamy na prelekcję Wszechnicy Żywieniowej 18 lutego 2015 r.

Powszechnie wiadomo, że właściwy sposób żywienia podczas ciąży jest wyjątkowo ważny - ważny dla samej kobiety i dla jej dziecka. Nie wszyscy jednak są świadomi, jak istotne znaczenie ma również sposób odżywiania się kobiety w okresie przed ciążą. Nie wszyscy też wiedzą, że wpływ ten nie ogranicza się tylko do rozwoju dziecka w okresie życia płodowego. Dowody naukowe wykazują zależność pomiędzy żywieniem przyszłej mamy a zdrowiem i rozwojem dziecka w okresie pourodzeniowym, a także w dalszych okresach życia, nawet w wieku dorosłym.

Podczas wykładu zostaną omówione takie zagadnienia jak:

• wartość energetyczna i odżywcza diety kobiety przed i w trakcie ciąży – wskazanie różnic
  • programowanie metaboliczne, czyli jak sposób żywienia kobiety w ciąży wpływa na zdrowie dziecka
  • produkty wskazane i przeciwwskazane w trakcie ciąży
  • prawdy i mity na temat żywienia w ciąży
  • suplementacja diety w ciąży – czy istnieje uzasadniona potrzeba?

Prelekcja Wszechnicy Żywieniowej w dn. 18 lutego 2015 r.

dr inż. Anna Harton

dr inż. Joanna Myszkowska-Ryciak