listopada

Czwartkowy obiad u diabetyków w Auli SGGW

Tradycją stało się, że w końcu rok w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie organizowany jest tak zwany „Czwartkowy Obiad u Diabetyków”. Spotkanie to jest okazją do poszerzenia wiedzy na temat cukrzycy, profilaktyki i właściwego postępowania z chorobą. Tradycją Czwartkowych Obiadów u Diabetyków jest wspólne gotowanie potraw przez zaproszonych gości. Potrawy przyrządzał rektor SGGW profesor Alojzy Szymański wraz z małżonką oraz kanclerz doktor Władysław Skarżyński.

Państwo Szymańscy przyrządzili smaczne placki serowe, a kanclerz uczelni zaprezentował swoje umiejętności kulinarne gotując równie smaczną zupę z ciecierzycy. Organizatorzy tegorocznego spotkania uhonorowali profesora Szymańskiego urodzinowym tortem oraz okolicznościową monetą z wizerunkiem Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Idea Czwartkowych Obiadów u Diabetyków zrodziła się 7 lat temu. Jest to projekt, który dzięki swej nowatorskiej formie, aczkolwiek zainspirowanej XVIII-wiecznymi czwartkami organizowanymi przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na wzór paryskich salonów literackich, łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, edukację z rozrywką, profilaktykę z miłym spotkaniem towarzyskim przy zdrowym jedzeniu.

Zgromadzeni w Auli Kryształowej goście mieli okazję spróbować smacznych i zdrowych potraw. Była to doskonała okazja do promocji zdrowego stylu życia i zdrowej żywności. Stałym elementem czwartkowych obiadów są wykłady i warsztaty kulinarne na temat profilaktyki oraz diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia cukrzycy. W czwartkowym obiedzie uczestniczyli i smacznych potraw skosztowali między innymi: rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański z małżonką, prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. Wiesław Bielawski z małżonką, prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Bogdan Klepacki, prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Marek Szyndel, prorektor ds. nauki prof. dr hab. Jan Niemiec, pełnomocnik rektora ds. współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Lenart, dziekan Wydziału Nauk o Żywności prof. dr hab. Dorota Witrowa-Rajchert, dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. dr hab. Franciszek Kampka, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. dr hab. Jerzy Jeznach, sekretarz rektora mgr Anna Żuchowska, kanclerz uczelni dr inż. Władysław Skarżyński wraz z małżonką, prof. dr hab. Tomasz Borecki oraz kierownik Biura Organizacyjnego mgr Irena Mioduszewska.