sierpnia

Balonowy Cud nad Wisłą także na Kampusie SGGW

Między 14 a 16 sierpnia br. odbędzie się w Warszawie malownicze widowisko upamiętniające stulecie Bitwy Warszawskiej – Balonowy Cud nad Wisłą. Organizatorami są: Balonowa Strefa Nieba, Miasto Stołeczne Warszawa, Zamek Królewski w Warszawie oraz Aeroklub Warszawski. W projekcie uczestniczy także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wspierając szczytną ideę, Uczelnia pragnie upamiętnić żołnierzy-akademików, którzy walczyli o niepodległość Rzeczypospolitej i wzięli liczny udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Za zasługi bojowe wielu z nich zostało wyróżnionych Orderem Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych. Wielu z wojny już nie wróciło.

W stulecie Bitwy Warszawskiej z kilkunastu miejsc w Warszawie, w tym z Kampusu SGGW na Ursynowie, wystartują balony na ogrzane powietrze. Start  „lisa” - balonu z kilkunastometrową biało-czerwoną flagą, za którym będą podążać kolejni piloci wyruszy z Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego został zaplanowany na 15 sierpnia.

Pozostałe starty balonów odbywać się będą w dniach 14-16 sierpnia z wielu lokalizacji, m.in. kampusu SGGW, terenu Wyścigów Konnych na Służewcu, Stadionu PGE Narodowy, Parku Skaryszewskiego i łąk wokół PKOL-u.

W imprezie udział wezmą najlepsi polscy piloci, m.in. Jacek Bogdański, zdobywca Pucharu Gordona Bennetta i Daria Goławska-Dutkiewicz, aktualna Mistrzyni Świata Kobiet.

Mieszkańcy Ursynowa będą mogli obserwować start balonów z okien swoich domów. Zachęcamy do śledzenia informacji na fanpage'ach i stronach internetowych organizatorów. Daty, godziny i miejsca wylotów mogą ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

Program wydarzenia

#balonowastronanieba