• Wizyta delegacji KRASP w Kijowie
  ogólne

  Wizyta delegacji KRASP w Kijowie

  W dniach 16–17 października 2019 r. delegacja KRASP – wśród jej członków rektor SGGW prof. Wiesław Bielawski, wiceprzewodniczący KRASP – odwiedziła Kijów w ramach projektu pomocowego „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów na rzecz doskonalenia działania uczelni”. Projekt jest realizowany przez Politechnikę Warszawską przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, patronatem objęło go Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy.

 • Absolwenci SGGW laureatami „Nagrody Prezydenta"
  ogólne

  Absolwenci SGGW laureatami „Nagrody Prezydenta"

  Wręczono nagrody w czwartej edycji konkursu prezydenta m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy na najlepsze prace magisterskie i doktorskie związane z tematyką rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Wśród nagrodzonych „Nagrodą Prezydenta”, jak co roku, znaleźli się absolwenci SGGW.

 • Kolejny awans SGGW w światowym rankingu uczelni
  Dla mediów

  Kolejny awans SGGW w światowym rankingu uczelni

  Po raz kolejny Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie awansowała w rankingu najlepszych uniwersytetów świata. W najnowszym rankingu QS World University Rankings (EECA) 2020 serwisu TopUniversities.com SGGW awansowała o 11 pozycji, zajmując 101 miejsce. Nasza uczelnia znalazła się w TOP 27% QS World University Rankings Eastern Europe and Central Asia (EECA).

 • Inauguracja roku akademickiego 2019/2020
  ogólne

  Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

  Ponad 6300 studentów i studentek rozpoczęło naukę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 30 września podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie, dołączając tym samym do społeczności akademickiej SGGW.

 • Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej budynków SGGW
  ogólne

  Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej budynków SGGW

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otrzyma wsparcie unijne na wykonanie termomodernizacji w ośmiu budynków uczelni. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 3,1 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i rektor SGGW w Warszawie prof. dr hab. Wiesław Bielawski.

 • Profesor Andrzej Chwalibog doktorem honoris causa SGGW
  ogólne

  Profesor Andrzej Chwalibog doktorem honoris causa SGGW

  Prof. D.Sc., dr Andrzej Chwalibog został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 • SGGW a nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  ogólne

  SGGW a nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

  Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce weszło w życie 1 października 2018 roku. Od tej daty uczelnie mają rok, aby na nowo przygotować swoje statuty z uwzględnieniem zmian w prawie. Nowe statuty mają obowiązywać od października 2019 roku. Jest to zadanie dla senatów uczelni i komisji senackich.

 • Milion złotych dla zespołów badawczych
  ogólne

  Milion złotych dla zespołów badawczych

  Jedenaście zespołów badawczych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego otrzymało dofinansowanie wspomagające rozwój prowadzonych prac naukowych, które nie otrzymały finansowania ze źródeł pozauczelnianych. W 2019 roku SGGW z własnych środków przeznaczyła na ten cel milion złotych. Rektor uczelni prof. dr hab. Wiesław Bielawski wręczył kierownikom zespołów podziękowania i decyzje o przyznaniu dofinansowania.

Co się dzieje na SGGW

sortowanie / szukanie wiadomości:
wybierz

Dla kogo

Kategorie

Zakres dat

sortuj
w dziale: Aktualności
12
listopada

Profesor Magdalena Król wśród najlepszych innowatorów

Profesor Magdalena Król wśród najlepszych innowatorów

Magazyn biznesowy „My Company Polska” opublikował listę 25 najlepszych polskich innowatorów.

ogólne
czytaj więcej
w dziale: Aktualności
12
listopada

Spotkanie organizacyjne: Erasmus

Spotkanie organizacyjne: Erasmus

Erasmus Student Network SGGW oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej SGGW zapraszają na spotkania organizacyjne na temat studiów za granicą w ramach Erasmus+.

ogólne
czytaj więcej
w dziale: Aktualności
12
listopada

Konferencja: Diety – moda czy konieczność?

Konferencja: Diety – moda czy konieczność?

Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych oraz Wydział Żywienia Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zapraszają na XXVII Konferencję Dyskusyjną z cyklu „Fakty i fikcje w żywieniu człowieka”, na temat „Diety – moda czy konieczność?”

ogólne
czytaj więcej
w dziale:
12
listopada

Konferencja „Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich”

Konferencja „Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich”

Krajowa Reprezentacja Doktorantów oraz Warszawskie Porozumienie Doktorantów zapraszają na konferencję pt. „Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich”.

Dla studentów
czytaj więcej
w dziale:
08
listopada

Święto Niepodległości w SGGW

Święto Niepodległości w SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz złożyła hołd poległym i pomordowanym pracownikom i studentom. Uczelniane Święto Niepodległości, które odbyło się 7 października 2019 r. w Muzeum SGGW ma długą tradycję, zainicjowaną przed wieloma laty przez Stowarzyszenie Wychowanków SGGW. Kulminacyjnym jej punktem jest apel poległych, zorganizowany i poprowadzony przez członków Stowarzyszenia. Wiodącą rolę podczas uroczystości odegrały: Instytut Medycyny Weterynaryjnej i Wydział Medycyny Weterynaryjnej, które w tym roku akademickim objęły honorowym patronatem wydarzenia organizowane w Muzeum SGGW.

ogólne
czytaj więcej
w dziale: Aktualności
08
listopada

Czwartkowe Obiady u Diabetyków

Czwartkowe Obiady u Diabetyków

6 listopada w Auli Kryształowej SGGW miało miejsce spotkanie pod hasłem „Czwartkowe Obiady u Diabetyków”.

ogólne
czytaj więcej
zobacz więcej

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie SGGW

FOTO REPORTAŻ

zobacz wszystkie