czerwca

Zmarł prof. dr dr h.c. mult. Antoni Rutkowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 3 czerwca 2018 roku zmarł prof. dr dr h.c. mult. Antoni Rutkowski, doktor honoris causa SGGW.

Emerytowany nauczyciel akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Dyrektor Instytutu Technologii Żywności SGGW w latach 1976 - 1982.

Wybitny specjalista w zakresie technologii żywności.

Twórca szkoły technologii i chemii tłuszczów i przetwórstwa roślin tłuszczowo-białkowych.

Współtwórca nauki o żywności w Polsce.

Przewodniczący wielu rad naukowych, członek wielu towarzystw naukowych,

stowarzyszeń, instytucji oraz komitetów naukowych PAN, członek rzeczywisty PAN.

Doktor honoris causa Akademii Rolniczej im. A. Cieszkowskiego w Poznaniu.

Doktor honoris causa Akademii Rolniczo - Technicznej w Olsztynie.

Autor wielu podręczników, prac badawczych i publikacji polskich i zagranicznych.

Odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim i Oficerskim

Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wyróżniony m. in.: Medalem im. M. Kopernika PAN, Medalem im. M. Oczapowskiego Wydziału V

Nauk Rolniczych, Leśnych i Weterynaryjnych PAN, Złotą Odznaką z Diamentem NOT,

Medalem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie oraz Złotą Odznaką Honorową „Za Zasługi dla SGGW”.

Żegnamy wybitnego naukowca, cenionego dydaktyka, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Cześć Jego Pamięci!

Rektor i Senat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Dziekan i Rada Wydziału Nauk o Żywności

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 czerwca 2018 roku o godz. 12.00 w sali domu pogrzebowego na Powązkach Wojskowych,

po których nastąpi złożenie urny z prochami na cmentarzu miejscowym.