lutego

Zaproszenie do udziału w konferencji „Świat szponiastych łowców”

Koło Naukowe Aves działające przy Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW zaprasza do udziału w VI edycji konferencji „Świat szponiastych łowców”.

Odbędzie się ona 02.03.2019 r. roku na terenie kampusu akademickiego SGGW w Warszawie, na Wydziale Nauk o Zwierzętach przy ul. Ciszewskiego 8.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z sokolnictwem, hodowlą i chowem, układaniem, żywieniem, fizjologią i chorobami, aspektami prawnymi oraz ochroną ptaków drapieżnych. Szczególny nacisk kładziemy na sokolnictwo i ptaki drapieżne Polski oraz świata, rozmnażanie ptaków drapieżnych oraz ich zachowania okresu okołolęgowego w naturze, kształcenie w zakresie sokolnictwa w Europie, a także aspekty prawne posiadania i hodowli  ptaków sokolniczych.

Projekt adresowany jest do szerokiego grona odbiorców: hodowców, specjalistów i sokolników, studentów kierunków przyrodniczych, pasjonatów oraz osób zainteresowanych proponowanymi zagadnieniami.

Udział w tym jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciu jest bezpłatny, a realizować go możemy jedynie dzięki pomocy ludzi wrażliwych na piękno i przyrodę, rozumiejących potrzebę wspierania takich działań.