Współpraca Międzynarodowa

maja

Wizyta Delegacji z Shibaura Institute of Technology, Japonia

Biuro Współpracy Międzynarodowej informuje o wizycie delegacji z Shibaura Institute of Technology w dniu 29 maja 2018.

Ustanowiony w 1927r. Shibaura Institute of Technology to prywatna uczelnia z 3 kampusami, zlokalizowanymi w okolicach Tokyo w Japonii. Uczelnia składająca się z 4 wydziałów: College of Engineering, College of Systems Engineering and Science, College of Engineering and Design oraz School of Architecture, przyjmuje co rocznie około 500 studentów zagranicznych.

W skład trzyosobowej delegacji wchodzili: prof. Guisheng Zhai (Department of Mathematical Science), prof. Naomichi Sakai (Center for Promotion of Educational Innovation) oraz Takaaki Toguchi (International Programs Initiatives Section). Z goścmi spotkał się Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Michał Zasada, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki, dr hab. inż. Leszek Chmielewski, prof. SGGW oraz przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej.

Na spotkaniu omówiono możliwości nawiązania wspólpracy w zakresie dwustronnej wymiany studentów.