Współpraca Międzynarodowa

marca
2018

PAX - wymiana akademicka w semestrze zimowym 2018/19 - APLIKUJ w BWM do 31 marca 2018

BWM zaprasza do wzięcia udziału w programie wymiany akademickiej PAX pomiędzy SGGW w Warszawie a National Chung Hsing University w Taichung na Tajwanie, w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/19.

PAX to program wymiany studentów I i II stopnia studiów w ramach umowy pomiędzy Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i National Chung Hsing University w Taichung na Tajwanie, oferujący semestralny program dydaktyczny.

W ramach programu PAX uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie oraz stypendium stanowiące ekwiwalent 250USD/mc wypłacane w lokalnej walucie.

Koszty podróży* i ubezpieczenia są opłacane przez studenta.

* SGGW zapewnia dofinansowanie podróży w wysokości 400 USD dla studentów, których podanie zostanie pozytywnie zaopiniowane przez Dziekana Wydziału oraz Prorektora ds. Wspólpracy Międzynarodowej.

Liczba studentów: z wymiany może skorzystać max. 2 studentów

Terminy: semestr zimowy 2018/19 (okres max. 5 miesięcy)

Najbliższy termin składania zgłoszeń do BWM upływa: 31 marca 2018

Kandydaci:

- status studenta SGGW (I lub II stopień),

- ukończony co najmniej 1 rok studiów,

- nominacja poprzez Biuro Współpracy Międzynarodowej SGGW.

Wymagane dokumenty (w języku angielskim):

1. Potwierdzenie statusu studenta,
  2. Wykaz ocen (Transcript of records),
  3. Lista przedmiotów do zrealizowania w NCHU (Learning Agreement)*,
  4. 2 listy polecające,
  5. Autobiografia w języku angielskim (300 do 500 słów),
  6. Certyfikat językowy,
  7. Kopia paszportu.

* 1 credit NCHU = 2 ECTS

Zgodnie z wymaganiami NCHU uczestnicy programu PAX są zobowiązani do wyboru co najmniej '6 credit' na wybranym wydziale przyjmującym w NCHU. Zgodnie z wymaganiami SGGW liczba punktów do uzyskania w semestrze jest równa 30 ECTS (Learning Agreement studenta musi uzyskać akceptację odpowiedniego Dziekana ds. Dydaktyki).

Oferta dydaktyczna znajduje się TUTAJ

W przypadku pytań o ofertę dydaktyczną należy kontaktować się z Division of the Office of Academic Affairs: course@dragon.nchu.edu.tw

Procedura aplikacyjna:

1. Składanie zgłoszeń w Biurze Współpracy Międzynarodowej, budynek 8, pokój 20 (do 31.03.2018),
  2. Selekcja aplikacji i nominacja studentów przez BWM,
  3. Wypełnianie formularza zgłoszeniowego online przez zaakceptowanych studentów + załączenie dokumentów złozonych do BWM w formie elektronicznej,
  4. Weryfikacja aplikacji i ogłoszenie wyników przez NCHU,
  5. Potwierdzenie przyjęcia online,
  6. Zgłoszenie przyjazdu do NCHU,
  7. Rozpoczęcie semestru w NCHU:

Szczegółowe informacje na temat programu PAX, terminów i aplikacji dostępne są na stronie NCHU.

ZAPRASZAMY!!!

Ewelina Belkiewicz, 22 5931045