Współpraca Międzynarodowa

kwietnia

Nabór na praktyki Erasmus+

Studencie! Masz ochotę zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe w zagranicznej instytucji i pochwalić się nim w CV? Zgłoś się do BWM z kompletem dokumentów, odbierz grant i ruszaj w drogę!

Korzystając z programu Erasmus możesz odbyć kilkumiesięczną praktykę realizowaną jako element praktyki obowiązkowej w ramach programu studiów lub nieobowiązkowej, również zaliczanej do dorobku studenta.

Podstawą rekrutacji jest Twoja własna inicjatywa oraz kontakty, które sam nawiązałeś z instytucją goszczącą. Masz duże pole do popisu! Miejsce praktyki możesz wybierać wśród krajów programu Erasmus+*. Pamiętaj tylko, aby praktyka była związana z Twoim kierunkiem studiów.

Twój wyjazd może się odbyć w okresie wakacyjnym. Dofinansowanie praktyki przewidziane jest na minimum 2, a maksymalnie na 3 miesiące.

Dokumenty, które musisz dostarczyć do Biura Współpracy Międzynarodowej na etapie rekrutacji to:

1. Formularz zgłoszeniowy,
  2. List motywacyjny (skierowany do BWM, wyjaśniający wybór danej firmy oraz przekonujący dlaczego właśnie Ty powinieneś wyjechać na praktykę),
  3. Wstępna zgoda instytucji przyjmującej w postaci e-maila bądź oficjalnego Acceptance Letter,
  4. Kopia certyfikatu językowego na poziomie minimum B2 (możliwość zdania egzaminu językowego organizowanego przez BWM)

Czekamy na Twoją aplikację do 24.05.2016r.

* Kraje programu to: 28 państw członkowskich UE, państwa EFTA/EOG: Islandia, Liechtenstein i Norwegia oraz państwa kandydujące do UE: Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Skontaktuj się z nami!

Biuro Współpracy Międzynarodowej

Budynek 8, pok. 14 (stary kampus)

Anna Jasiuk