Współpraca Międzynarodowa

Dla studentów

listopada

Program na zagraniczne wyjazdy naukowe dla doktorantów

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza doktorantów do składania wniosków na wyjazdy zagraniczne trwające od 6 do 12 miesięcy. W ramach nowego Programu im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej doktoranci, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, otrzymają szansę na wyjazd do najlepszych ośrodków naukowych na świecie.

W wyjeździe mogą towarzyszyć im małżonkowie oraz dzieci czy w przypadku osób niepełnosprawnych – także ich opiekunowie.

Beneficjenci programu będą mogli odbyć część studiów doktoranckich, zrealizować etap programu „Doktorat wdrożeniowy”, prowadzić badania naukowe, dydaktykę, pozyskać materiały do pracy doktorskiej lub publikacji naukowej bądź zrealizować inną formę aktywności naukowej lub akademickiej powiązaną z realizacją pracy doktorskiej. Pierwsze wyjazdy można będzie realizować już od początku września 2019 r.

Do kogo skierowany jest program?

O przyznanie stypendium Dyrektora NAWA w ramach Programu im. Iwanowskiej mogą starać się osoby przygotowujące rozprawę doktorską, które są:

• doktorantami lub

• w chwili składania wniosku zatrudnione są na podstawie umowy o pracę w polskich uczelniach lub jednostkach naukowych i mają otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata w dniu złożenia wniosku), w jednostce w której są zatrudnione lub

• realizują program „Doktorat wdrożeniowy”.

Program otwarty jest dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i nie wprowadza ograniczeń co do krajów, w których zlokalizowane są ośrodki goszczące stypendystę.

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login w okresie od 9 października do 18 grudnia 2018 roku do godz. 15.00 czasu środkowoeuropejskiego zimowego.

Szczegółowe informacje dla wnioskodawców: Tutaj, oraz:

Piotr Serafin, Pion Programów dla Naukowców

e-mail: piotr.serafin@nawa.gov.pl