Współpraca Międzynarodowa

Dla studentów

czerwca

Konferencja Euroligi w SGGW

Studencie! Jeśli chcesz wziąć udział w konferencji ELLS i zaprezentować swoją pracę dyplomową na międzynarodowym forum zgłoś się już teraz! Deadline na przesyłanie abstraktów 25 czerwca 2014 r.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniach 14-15 listopada 2014 roku będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej zaadresowanej do Studentów jedenastu uczelni przyrodniczych z całego świata, zgrupowanych w organizacji nazywanej EUROLIGĄ (ELLS – Euroleauge for Life Sciences, www.euroleague-study.org)

Każdy student SGGW może wziąć udział w tym wydarzeniu*. Wystarczy, że opisze swoją pracę (np. pracę dyplomową: licencjacką, inżynierską, magisterską albo badanie przeprowadzone w ramach koła naukowego,) i wyśle abstrakt. Na konferencji można przedstawić wyniki w formie ustnej prezentacji lub posteru. Najlepsze prace dostaną nagrody w wysokości kilkuset euro. Dodatkowym bonusem jest również możliwość otrzymania punktów do stypendium naukowego. Cała konferencja ma charakter międzynarodowy, dlatego prowadzona będzie wyłącznie w języku angielskim.

Tegoroczne hasło przewodnie konferencji brzmi:

Brave New Thinking, Brave New Sciences, Brave New World

Dziedziny:

• Sustainable, green and smart development,
  • Economy and innovation,
  • Agribusiness for modern society

Konferencja to nie tylko szansa na poznanie innowacyjnych pomysłów, ale również osobista wymiana doświadczeń ze studentami i profesorami z najlepszych uczelni przyrodniczych na świecie. To także szansa na niezapomniane przeżycia i nowe międzynarodowe znajomości.

Jak rozpocząć przygotowania?

Po pierwsze zadecydować, czy chcemy zaprezentować wyniki w formie ustnej prezentacji, czy posteru.  Następnie należy zalogować się na stronie i przesłać abstrakt (czyli ogólny zarysu projektu).

Termin na nadsyłanie abstraktów upływa 15 czerwca 2014 r.

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji:

Jak stworzyć dobrą pracę? Oto informacje dotyczące formy:

Warunki uczestnictwa:

• w konferencji mogą brać udział studenci wyłącznie I-ego roku studiów doktoranckich w roku akademickim 2014/2015 rejestrujący abstrakt w roku akademickim 2013/14 jako studenci ostatniego roku studiów magisterskich.

Wyniki ostatecznej selekcji będą opublikowane pod koniec sierpnia 2014 r. Studenci mogą zaprezentować swoją pracę w formie prezentacji ustnej bądź prezentacji posterowej.
Autorzy najlepszych prezentacji otrzymają nagrody (3 nagrody w każdej z kategorii, najlepsza prezentacja ustna 500 EUR, najlepsza prezentacja plakatowa 200 EUR).

Dla studentów zakwalifikowanych do prezentacji ustnych i posterowych będzie uruchomiony kurs przygotowawczy w terminie 22-30 września 2014 r.

Kontakt:

ells2014@sggw.pl- organizator; Mieczysław Rygalski, Małgorzata Szczęsna.

katarzyna_kowalska@sggw.pl – Katarzyna Kowalska SGGW ELLS IRO