grudnia

Świąteczny koncert kameralny w Muzeum SGGW

Muzeum SGGW w Warszawie zaprasza na Świąteczny koncert kameralny w wykonaniu zespołu Kazzma Brass Quintet.

Kazzma Brass Quintet to kwintet dęty blaszany utworzony przez studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zrodzona podczas studiów idea wspólnego muzykowania przekształciła się w stałą, ożywioną działalność koncertową.

Poziom artystyczny zespołu został doceniony przez Filharmonię Narodową w Warszawie, co zaowocowało koncertem w Sali Kameralnej FN oraz stałą współpracą z Działem Edukacji tej instytucji. W 2015 r. członkowie zespołu wzięli udział w Warsztatach Muzycznych w Mikoszewie w charakterze wykładowców.

Kwintet występował na najważniejszych festiwalach muzycznych stolicy, m.in. Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, Letnie Koncerty na Grochowskiej pod patronatem Orkiestry Sinfonia Varsovia, Letnie Wieczory Muzyczne Dziekanka 2016. Grupa zdobyła III Nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w 2016 r., a także II Nagrodę w XI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie w 2017 r.

Koncert odbędzie się we wtorek, 12 grudnia 2017, o godzinie 16.30 w Muzeum SGGW (ul. Nowoursynowska 161, Budynek Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro)

wystąpią:
Anna Maria Baran – waltornia