stycznia

Stypendia Rządu Francuskiego 2018/19

Biuro Współpracy Międzynarodowe uprzejmie informuje, że Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie zgłoszeń do programów stypendialnych rządu francuskiego na rok akademicki 2018-2019.

Od blisko 55 lat, Ambasada Francji w Polsce przyznaje stypendia na ukończenie cyklu studiów we Francji (poziom Master 2), zrealizowanie podwójnego doktoratu i miesięcznych pobytów naukowych.

Stypendia Master 2 to program stypendialny przyznawany na okres od 1 do 10 miesięcy, skierowany do polskich studentów, którzy chcieliby kontynuować naukę we Francji na ostatnim roku studiów magisterskich (2-gi rok Master). 767€ na każdy miesiąc pobytu we Francji. Stypendia BGF Master 2 przeznaczone są też dla studentów programów podwójnych dyplomów polsko-francuskich, które realizowane są również na Pana/Pani uczelni.

Stypendia Doktorat to stypendium na trzy pięciomiesięczne pobyty we Francji w celu realizacji doktoratu cotutelle albo codirection. Stypendysta otrzymuje ok. 1060€ na każdy miesiąc pobytu we Francji.

Stypendia Pobyt Badawcy to stypendia rządu francuskiego na pobyt badawczy dla polskich naukowców. 1374€ na miesiąc.

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać do 7 marca 2018 roku.

Aplikacje na pobyt badawczy należy składać do 16 maja 2018

Szczegółowe informacje o  programamach stypendialnych, zasady aplikacji oraz kwalifikacjiznajdują się  na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce: http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja

Kontakt:
Thibaud Dubrule
science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr

Informacje udzielane są w języku francuskim lub angielskim.