marca

SGGW laureatką nagrody „Genius Universitatis 2019”!

Biuro Promocji SGGW otrzymało prestiżową nagrodę w konkursie na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni.

Kapituła konkursu wyróżniła gadżet promocyjny SGGW prezentowany na targach edukacyjnych – lizaki naturalne z jadalnymi kwiatami. Został on doceniony za innowacyjność, dostępność oraz spójność z linią uczelni. Jest też świetnym przykładem na współpracę uczelni z absolwentami oraz na to, jak w procesie edukacyjnym łączymy praktykę z teorią. Gadżety wyprodukowała bowiem manufaktura MerryMery – założona przez Marię Tkaczuk, studentkę kierunku technologia żywności i żywienie człowieka SGGW. Lizaki MerryMery to połączenie cukru bio z jadalnymi kwiatami, nasionami i ziołami tylko z upraw ekologicznych. Aromat? Tylko ten naturalny. Jest to więc doskonała alternatywa dla produkowanych masowo lizaków, które w swoim składzie zawierają sztuczne barwniki, aromaty i ulepszacze.

Do konkursu organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w siedmiu kategoriach zakwalifikowano 111 prac z 44 uczelni. Oceniała je kapituła w składzie: prof. nadzw. dr hab. Artur Krajewski, Katarzyna Dragović, Paweł Janas, Artur Jabłoński, Ewa Opach, Jacek Szlak, dr Bianka Siwińska. Wyniki konkursu ogłoszono podczas gali Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2019, która miała miejsce 8 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.