Informacje dla Kierowników studiów doktoranckich

Wniosek o utworzenie studiów doktoranckich zawiera:

1. Protokół lub wyciąg z protokołu Rady Wydziału (wraz z listą obecności) zawierający:
  • nazwę studiów doktoranckich,
  • określenie czasu trwania studiów doktoranckich,
  • określenie formy studiów doktoranckich (stacjonarne, niestacjonarne),
  • określenie obszaru wiedzy, dziedziny nauki i dyscypliny naukowej, w zakresie której mają być prowadzone studia doktoranckie,
  • proponowany limit przyjęć na studiach doktoranckich,
  1. Uchwalony program studiów doktoranckich odrębny dla każdej z form studiów (o opinię Rady Doktorantów SGGW występuje Dziekan Wydziału),.
  2. Propozycję kandydata na kierownika studiów doktoranckich zaopiniowaną przez Radę Wydziału (o opinię Rady Doktorantów SGGW występuje Biuro Nauki i Projektów - Sekcja Obsługi Nauki).
  3. Określenie efektów kształcenia i sposobu ich weryfikacji.
  4. Proponowane warunki i tryb rekrutacji na studia doktoranckie (w/g Uchwały Nr 36-2013/2014 Senatu SGGW z dnia 28 kwietnia 2014 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia trzeciego stopnia (studia doktoranckie stacjonarne i niestacjonarne).
  5. Proponowaną wysokość opłat za niestacjonarne studia doktoranckie, jeżeli przewidywane jest utworzenie studiów płatnych.

Plan studiów - przedmioty i osoby je prowadzące, szczegółowy rozkład zajęć oraz przyporządkowane punkty ECTS ( uchwala Rada Wydziału po zasięgnięciu opinii Rady Doktorantów) - w terminie późniejszym kopię przekazać do Biura Nauki i Projektów - Sekcja Obsługi Nauki.

Opracowanie sylabusów poszczególnych przedmiotów (w terminie późniejszym kopię przekazać do Biura Nauki i Projektów - Sekcja Obsługi Nauki).

Wzór wniosku o przyznanie stypendium doktoranckiego

Wzór wniosku o przedłużenie wypłacania stypendium doktoranckiego

Skierowanie na badania lekarskie