Informacje Rektora

kwietnia
2018

Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z przewodniczącym Rady Rektorów Uczelni Kazachstanu

Intensyfikacja kontaktów naukowych i akademickich, uznawanie wykształcenia, a także ustalenie nowych kierunków współpracy – to główne tematy rozmów podczas wizyty rektorów uczelni kazachskich w Polsce.

W spotkaniu w resorcie nauki, 18 kwietnia br., wziął udział wiceminister Piotr Müller i sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Kazachstanu, Aryn Orsariev oraz przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, z Przewodniczącym KRASP – prof. J. Szmidtem oraz Wiceprzewodniczącym KRASP – prof. W. Bielawskim.

Zwieńczeniem spotkania było uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Radą Rektorów Uczelni Kazachstanu, która umożliwi dalszy rozwój współpracy w zakresie wymiany naukowej i akademickiej.

W drugiej części dnia, przedstawiciele Rady Rektorów Uczelni Kazachstanu spotkali się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej z  rektorami i przedstawicielami uczelni członkowskich Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Spotkanie, które prowadził Rektor W. Bielawski, było dobrą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania, bądź rozszerzenia współpracy, a także możliwością podpisania dwustronnych umów o współpracy między polskimi i kazachskimi uczelniami.