Dydaktyka

Podyplomowe studia controllingu i rachunkowości zarządczej

Wydział Nauk Ekonomicznych
ul. Nowoursynowska 166
02-787 Warszawa
budynek 7; pok. 108
fax.: 022 593 42 37
tel. kom.: 606 220 281
e-mail: wne_pscirz@sggw.pl
e-mail: miroslaw_wasilewski@sggw.pl

Charakterystyka studiów:

Podyplomowe Studia Controllingu i Rachunkowości Zarządczej są formą kształcenia, przeznaczoną dla absolwentów wyższych studiów magisterskich, inżynierskich i licencjackich.  Studia obejmują 260 godzin zajęć dydaktycznych, z podziałem na wykłady i ćwiczenia. Stwarzają możliwość pogłębienia dotychczasowej wiedzy i doskonalenia umiejętności z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej oraz finansów w sterowaniu sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstw, a także uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych. Wykładowcami na studiach są pracownicy Katedry Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, o dużym doświadczeniu naukowym i praktycznym oraz osoby z praktyki gospodarczej, wdrażające i wykorzystujące systemy controllingu i rachunkowości zarządczej do sterowania działalnością przedsiębiorstwa. Studia funkcjonują w Warszawie. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Wybrane zajęcia ćwiczeniowe z controllingu i analizy ekonomicznej prowadzone są na systemie Comarch ERP XL.

Głównym założeniem studiów jest zdobycie przez słuchaczy praktycznych umiejętności w zakresie identyfikowania kluczowych zagadnień w controllingu, zarządzania kosztami, zaproponowania schematu controllingu dostosowanego do specyfiki przedsiębiorstwa i przyjętych zasad rachunkowości, zaproponowania na podstawie obowiązujących przepisów o rachunkowości sposobu wdrażania rozwiązań dotyczących funkcjonowania podmiotu gospodarczego na rynku międzynarodowym oraz zdefiniowania zasad gromadzenia, analizowania oraz prezentacji informacji zarządczej, dotyczącej operacji gospodarczych, finansów i ekonomiki funkcjonowania jednostki gospodarczej.

Głównym założeniem programowym studiów jest, aby słuchacze potrafili wdrożyć i zapewnić funkcjonowanie w przedsiębiorstwie systemu controllingu, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych,  zintegrować działania poszczególnych komórek organizacyjnych i zarządzać zespołem pracowników zaangażowanych w prowadzenie rachunkowości zarządczej i controllingu, moderować prace zmierzające do poprawy wydajności, produktywności i efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa.

Kierownik studiów: dr hab. Mirosław Wasilewski, prof. nadzw. SGGW
Czas trwania studiów: 2 semestry; zajęcia rozpoczynają się w semestrze zimowym
Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń
Termin zgłoszeń: od 15.04.2017 do 25.09.2017
Liczba miejsc: 60
Opłaty: wpisowe 500 zł przy składaniu dokumentów oraz 4500 zł za całość przy płatności jednorazowej lub w dwóch ratach po 2250 zł;
Miejsce składania dokumentów: budynek 7, pokój 108

Komplety dokumentów należy przesyłać wyłącznie listownie (list polecony) do dnia 25.09.2017  na następujący adres:
SGGW w Warszawie
Wydział Nauk Ekonomicznych
Podyplomowe Studia Controllingu i Rachunkowości Zarządczej
ul. Nowoursynowska 166
02-787 Warszawa

W przypadku konieczności osobistego złożenia dokumentów konieczny jest kontakt e-mail: wne_pscirz@sggw.pl, bądź telefoniczny.

Studia nie są dofinansowane z funduszy UE