Dla pracowników

października
2018

Dzień informacyjny: Bezpieczeństwo żywnościowe i biogospodarka w programie Horyzont 2020

Serdecznie zapraszamy na dzień informacyjny poświęcony 2. wyzwaniu społecznemu w programie Horyzont 2020: „Bezpieczeństwo żywnościowe, zrównoważone rolnictwo i leśnictwo, badania mórz i wód śródlądowych oraz biogospodarka”.

Dzień informacyjny organizowany jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wspólnie ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Odbędzie się 10 października 2018 r. w godz. 9.30–15.00, w budynku SGGW przy ulicy Rakowieckiej 30 w Warszawie, aula II. W jego trakcie przedstawione zostaną nowe możliwości, jakie naukowcom i przedsiębiorcom daje udział w programie Horyzont 2020. Poruszone też będą kwestie związane z budowaniem konsorcjów, składaniem wniosków i ich oceną.

Miło nam poinformować, że swoją obecność potwierdzili już:

• dr Tomasz Calikowski, przedstawiciel Komisji Europejskiej i Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji, który zapozna uczestników spotkania z bieżącą tematyką konkursów w obszarze 2. wyzwania społecznego na 2019 rok,
  • prof. dr hab. Piotr Stypiński z Wydziału Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z pozyskania i realizacji dwóch projektów finansowanych przez program Horyzont 2020: EuroDairy oraz SUPER-G,
  • Justyna Kulawik-Dutkowska reprezentująca inicjatywę EIT Food, która przedstawi możliwości współpracy pomiędzy podmiotami z Polski i Europy w obszarze badań, biznesu i edukacji w ramach EIT Regional Innovation Scheme (EIT RIS).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji: http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-bezpieczenstwo-zywnosciowe-i-biogospodarka-w-programie-horyzont-2020

Data otwarcia naboru wniosków do konkursów na 2019 rok: 16 października 2018 r. Łączny budżet na sfinansowanie 35 tematów wynosi ponad 466 milionów euro. Wnioski można składać w ramach następujących konkursów: