Dla mediów

Dni SGGW


Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. W tym roku ze wzgledu na obchody 200-lecia SGGW święto Uczelni ma wyjątkowy charakter. W trakcie pikniku jaki organizujemy dla mieszkańców Warszawy i okolic oraz kandydatów na studia w naszej uczelni odbywa się wiele pokazów i imprez towarzyszących. Tegoroczne Dni SGGW odbędą się 19, 20 i 21 maja (czwartek, piątek i sobota) w kampusie SGGW, a 22 maja (niedziela) Uczelnia przygotowała wiele atrakcji w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W trakcie Dni SGGW oraz w Łazienkach Królewskich zaprezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW.

PROGRAM DNI SGGW

Odwiedzający w tych dniach naszą uczelnię będą mogli oglądać nie tylko stoiska wydziałowe, ale także wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez studentów. Na centralnym placu uczelnianego kampusu odbędzie się mnóstwo pokazów i występów artystycznych uczelnianych zespołów. Zarówno dzieci jak i dorosłych zapraszamy do mini zoo, na pokazy wielu różnych zwierząt.

19 maja br. o godz. 11.00 w Auli Kryształowej SGGW odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi-Peterowi Liebigowi – Rektorowi Uniwersytetu Hohenheim w Stuttgarcie w latach 2002 - 2012.

W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym wezmą udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą testy z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia). Dwanaście osób – zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów – otrzyma indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

200 lat SGGW