lipca

XXXI. Parafiada Dzieci i Młodzieży w SGGW

Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary. Na Kampusie SGGW i obiektach AWF będzie się odbywało współzawodnictwo sportowe, konkursy i warsztaty oraz spotkania formacyjne wszystko według antycznej triady stadion-teatr-świątynia.

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach 7-13 lipca 2019 r. w Warszawie. Organizatorzy spodziewają się blisko 1500 uczestników z 7 krajów świata: Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Polski. Uczestnicy będą reprezentować swoje kluby, zespoły i parafie. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Parafiada po raz kolejny odbędzie się na kampusie SGGW, gdzie powstanie miasteczko parafiadowe. Na kampusie AWF będą odbywały się zawody lekkoatletyczne.

Uczestnicy wystartują w 13 dyscypilnach i 16 konkurencjach, m.in. w pływaniu, lekkoatletyce, piłce nożnej, koszykowej i siatkowej. Młodzież weźmie udział w konkursach wiedzy, konkursach plastycznych i wokalnych oraz w warsztatach.

Organizatorzy tak piszą o tegorocznym logo Parafiady:

"Równoległe linie logo, które kreślą numer kolejnej, 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży nawiązują do antycznej triady: stadion – teatr – świątynia. Czerwień to barwa przypominająca wrzącą krew i dynamizm związany z aktywnością fizyczną – oznacza sport. Żółty jest kolorem igrającego światła i związanych z nim nieograniczonych możliwości twórczej ekspresji – oznacza kulturę. Błękit nieba i głębia rozległych wód oceanu odsyłają nas do świata przekraczającego ludzkie tu i teraz – oznacza duchowość. Harmonijny rozwój człowieka sprawia, że przez ćwiczenia kształci się ciało, przez nauki rozwija się umysł, a przez cnoty wychowuje się serce."

Więcej informacji o Parafiadzie na stronie.