lutego

Wojciech Kędziora z WL SGGW półfinalistą FameLab

Wojciech Kędziora - doktorant i asystent na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie dostał się do półfinału Konkursu FameLab.

W swojej pracy planuje na 100 lat do przodu, odczytuje historię z drzew oraz tropi wilki. W czasie wolnym chodzi po górach, pływa kajakiem i strzela z łuku.

Półfinał odbędzie się w salach konferencyjnych Centrum Nauki Kopernik (1 piętro, wejście środkowe do budynku). Wystąpienia półfinalistów odbędą się w godzinach 13.00 – 16.30, natomiast o 17.30 jury ogłosi dziesiątkę finalistów. Przerwa pomiędzy wystąpieniami planowana jest na 14.30–15.00. Można wchodzić na salę przez cały czas. WSTĘP WOLNY.

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła.

Nagrody w 8. edycji FameLabu
Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 13 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 7 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tysiące złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA o wartości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Partnerzy i patroni 8. edycji FameLabu
Konkurs został objęty patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Partnerami konkursu są: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Kościuszkowska i Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

Szczegóły na stronie