kwietnia

Wizyta władz SGGW w USA

W dniach 18-22 kwietnia 2017 roku delegacja władz SGGW: Rektor prof. dr hab. W. Bielawski, Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. K. Banasik oraz Kanclerz dr inż. W. Skarżyński odwiedzili Stany Zjednoczone i dwa tamtejsze uniwersytety: University of Houston – Clear Lake oraz Texas A&M University.

Do UHCL przedstawicieli SGGW zaprosił dr Zbigniew J. Czajkiewicz, Dziekan College of Science and Engineering. Wizyta zaowocowała podpisaniem memorandum o współpracy między obiema uczelniami. Niewątpliwie przyniesie ono wymierne korzyści obu stronom i umożliwi szerszą wymianę doświadczeń, wiedzy, a także naukowców – już teraz dwóch pracowników naukowych SGGW odbywa w Houston staże naukowe, a dr Czajkiewicz przyjął zaproszenie i wygłosi na naszej uczelni wykład inaugurujący rok akademicki 2017/2018.

Wizyta w A&M Texas odbyła się na zaproszenie dr. Jima Mazurkiewicza. Podczas niej goście z SGGW odwiedzili uczelniany kampus i zapoznali się z warunkami nauczania oraz zapleczem technologicznym i naukowym. Uczestniczyli w prezentacjach i spotkaniach z naukowcami z różnych dziedzin: rolnictwa, weterynarii, leśnictwa, ogrodnictwa, odwiedzili też uniwersyteckie centra badań i farmy.