kwietnia

Ursynalia: 29-30 maja 2015 r.

W 2016 roku mija 200 lat od czasu kiedy Instytut Agronomiczny w Marymoncie, protoplasta Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, rozpoczął kształcenie przyrodnicze na ziemiach polskich. W obchody 200-lecia SGGW aktywnie włączyli się studenci naszej Uczelni, którzy współorganizują wiele wydarzeń naukowych, edukacyjnych, sportowych oraz kulturalnych. W obchody 200-lecia wpisuje się także tegoroczny studencki festiwal muzyczny Ursynalia.

Ursynalia – Warsaw Student Festival to coroczny studencki festiwal muzyczny odbywający się w Warszawie od 1983 r. zawsze na przełomie maja i czerwca. Współorganizatorem Ursynaliów jest Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W tygodniu poprzedzającym Ursynalia na terenie uczelnianego kampusu odbędzie się Ursynalia Student Week, podczas którego zorganizowano wiele interesujących wydarzeń, w tym między innymi: konkursy i teleturnieje dla studentów, kino letnie pod chmurką, treningi fitness oraz karaoke. Rada Uczelniana Samorządu Studentów zorganizowała także konkurs dla studentów naszej uczelni Student Talent Show SGGW. Uczestnikiem konkursu mógł zostać każdy student SGGW lub grupa osób np. amatorski zespół muzyczny lub grupa taneczna. W odniesieniu do grup osób i zespołów, w ich szeregach musiał znajdować się co najmniej jeden student SGGW. Głównym założeniem konkursu było wyłonienie ukrytych talentów spośród studentów SGGW. Najbardziej wyróżniający się uczestnicy wystąpili na Auli Kryształowej przed jury reprezentowanym przez studentów i pracowników naszej uczelni. Nagrodą dla finalisty konkursu jest występ na festiwalu Ursynalia 2015. Główną nagrodę zdobył zespół Blue Horizon.

17 kwietnia br. Szkołą Główna Gospodarstwa Wiejskiego podpisała umowę z firmą Lemon Art, która zobowiązała się zapewnić występy w Ursynaliach 2015 następujących artystów:

• Epica
  • Guano Apes
  • Skindred
  • Hatebreed
  • Unearth
  • Napalm Death
  • The QemistsJelonek
  • Coma
  • Bednarek
  • Farben Lehre
  • Piękni i Młodzi
  • Sokół i Marysia Starosta
  • Chemia
  • Deyacoda

Warsaw Student Festival  to nie tylko koncerty muzyczne. W tym roku studenci naszej uczelni zaangażowali się akcję charytatywną promującą bazę dawców komórek macierzystych. Zorganizowane zostanie stoisko Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych, gdzie będzie można zapisać się do bazy i wspomóc akcje prowadzone przez DKMS.

Spośród wydarzeń sportowych, które odbędą się podczas Ursynaliów 2015 należy wyróżnić stoisko zespołu sportowego Warsaw Eagles, gdzie będzie można zapoznać się z zasadami gry w futbol amerykański.