lipca

Studenci architektury krajobrazu projektują dla Parku Kultury w Powsinie

5 lipca na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW odbyło się wręczenie nagród studentom architektury krajobrazu, którzy zaprojektowali drobne formy architektoniczne dla Parku Kultury w Powsinie.

Prace powstawały pod opieką dr inż. Marzeny Suchockiej z Katedry Architektury Krajobrazu. To właśnie podczas jej zajęć z materiałoznawstwa studenci I roku architektury krajobrazu wykonali projekty ławek, pergol, leżaków, kwietników oraz stojaków na rowery, które wg nich mogłyby urozmaicić przestrzeń powsińskiego parku.

Nagrodami dla najlepszych prac zostały wyróżnione: Angelika Duchnowska, Kinga Walczak, Anna Zielińska, Monika Matuszewska, Joanna Orzińska, Joanna Gawryś. Zestaw leżanek zaprojektowany przez Monikę Matuszewską oraz projekt stojaków rowerowych, którego autorką jest Joanna Gawryś, doczekają się realizacji i już niedługo będzie można z nich skorzystać w Powsinie.

Współpraca między Parkiem Kultury a WOBiAK-iem została zainicjowana na początku 2017 roku. Projekty wykonane przez studentów I roku to pierwszy jej etap, ale zarówno władze wydziału, jak i dyrekcja parku są z niej bardzo zadowolone i planują kolejne wspólne realizacje w przyszłości.