listopada

Podziękowania Prezydenta RP dla sportowców

27 listopada 2013 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski gościł w Pałacu Prezydenckim w Warszawie sportowców, władze oraz działaczy Akademickiego Związku Sportowego oraz Szkolnego Związku Sportowego. Przyjmując przedstawicieli tych obydwu organizacji Prezydent RP wręczył przedstawicielom środowisk sportowych w kraju podziękowania w postaci flag państwowych i stosownych certyfikatów, za dotychczasowe osiągnięcia zarówno sportowe jak i organizacyjne.

W swoim przemówieniu podkreślił również ogromną wagę upowszechniania sportu wśród młodzieży szkolnej i akademickiej słowami: „ Jestem przekonany, że wszyscy miłośnicy sportu, a także wszyscy, którym jego dobro leży na sercu wiedzą, że jednym z najważniejszych fundamentów, decydującym o jakości sportu wyczynowego, profesjonalnego, jest zawsze masowość we wczesnym etapie i dlatego też dziękuje obu tym zasłużonym organizacjom”.

Na uroczystości obecna była również Irena Szewińska, polska lekkoatletka, wielokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich jak również Mistrzostw Europy w lekkoatletyce.

Klub Uczelniany AZS SGGW jak również  środowisko Warszawskie reprezentowali Oliwia Zbieć (Członek Zarządu AZS Środowisko Warszawa oraz wieloletni Prezes KU AZS SGGW) oraz Filip Fulara (Wiceprezes KU AZS SGGW, zawodnik AZS SGGW).

Warto wspomnieć, że SGGW jest jednym z 4 założycieli Akademickiego Związku Sportowego Warszawa w 1916 r. Wówczas to, studenci UW, PW, WSH i właśnie SGGW (nazywanej wtedy Wyższą Szkołą Rolniczą) powołali warszawską centralę AZS. Akademicy z rolniczej akademii współpracowali z innymi sportowymi organizacjami akademickimi, współtworząc (nieoficjalnie) AZS Warszawa. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych uczelni tworzyli kadrę warszawskich akademików, występująca pod nazwą „Akademicy". Wśród tych najlepszych byli także zawodnicy z Wyższej Szkoły Rolniczej.

Tego typu uroczystości świadczą o dalszym wspieraniu sportowego środowiska akademickiego na każdym szczeblu rządowych jak również pozarządowych.

Zdjęcie: Lukasz Kaminski\KPRP