czerwca

Wicemistrzostwo Polski dla Koła Enactus SGGW!

6 czerwca 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Enactus National Competition, w których studenci z najlepszych uczelni w Polsce prezentowali projekty biznesowe oparte na zasadach odpowiedzialnego biznesu. Drużyna Enactus SGGW działająca przy Wydziale Nauk Ekonomicznych prowadzona przez dr Joannę Chudzian zajęła drugie miejsce w konkursie.

Drużyna Enactus SGGW zrzesza kilkudziesięciu studentów głównie z Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki i działa jako Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Odpowiedzialnego Biznesu przy Wydziale Nauk Ekonomicznych pod kierunkiem dr Joanny Chudzian. W trakcie każdego roku akademickiego we współpracy z naukowcami z SGGW i praktykami z firm partnerskich tworzy projekty biznesowe odpowiedzialne społecznie, które pod koniec roku akademickiego pokazuje na finałach krajowych.  W trakcie tego wydarzenia każda z drużyn prezentuje przed 100-osobowym jury efekty swojej pracy w postaci 20 minutowych prezentacji w języku angielskim. W roku 2014 drużyna Enactus SGGW zdobyła tytuł „Most improved team”, a rok później zdobyła Mistrzostwo Polski i reprezentowała nasz kraj na światowym finale w Republice Południowej Afryki. W tym roku drużynie Enactus SGGW do powtórzenia sukcesu zabrakło bardzo niewiele, jednak jesteśmy dumni z utrzymania bardzo wysokiego poziomu i pokonania reprezentantów innych czołowych polskich uczelni.

Zespół Enactus SGGW zaprezentował w tym roku trzy projekty: Finance Helpdesk – dotyczący wzbudzania świadomości inwestycyjnej młodych ludzi, Ecotubes – angażujący osoby niepełnosprawne do tworzenia papierowej wikliny z surowców odnawialnych oraz Restart – dotyczący odzyskiwania i restauracji sprzętu komputerowego, umożliwiającego dzieciom z domu dziecka naukę programowania. Przy projektach wsparcia udzielili pracownicy i władze Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW.

Serdecznie gratulujemy!