sierpnia

Sukcesy AZS SGGW

Trzy medale, jeden złoty i dwa brązowe zdobyli studenci SGGW w rozgrywanych w miniony weekend EDF Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 23) w Wioślarstwie.

Na torze Gopło w Kruszwicy na najwyższym stopniu podium stanął student Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki oraz członek zarządu AZS SGGW – Piotr Gielec (na zdjęciu drugi z lewej), zwyciężając w konkurencji czwórek podwójnych. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Piotr zazwyczaj startuje w wadze lekkiej (do 70kg), więc zdobycie tytułu Mistrza Polski w wyższej kategorii wagowej cieszy podwójnie i świadczy o wysokim przygotowaniu zawodnika. Brązowe medale padły łupem piękniejszej części naszej reprezentacji. W konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej – Zuzanna Duda, studentka Wydziału Inżynierii Produkcji, natomiast w konkurencji czwórek bez sterniczki – Agata Bieńkowska, studentka Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Cała trójka udała się teraz na krótkie aczkolwiek zasłużone wakacje, aby za niespełna półtora tygodnia wznowić przygotowania do Mistrzostw Polski Seniorów. Jeżeli mowa o grupie seniorskiej, należy wspomnieć o naszej najlepszej aktualnie zawodniczce – Joannie Dorociak (na zdjęciu z lewej), studentce Wydziału Leśnego (medalistce Pucharu Świata oraz Mistrzostw Europy), która przed kilkoma dniami zakończyła zgrupowanie kondycyjne w Zakopanem, a niebawem rozpocznie ostateczne zgrupowanie w Wałczu, przygotowujące do Mistrzostw Świata (Aiguebelette, Francja) będące jednocześnie główną kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Serdecznie gratulujemy naszym studentom zdobyczy medalowych oraz trzymamy kciuki za dobry występ podczas zbliżających się EDF Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się na początku października na poznańskim torze „Malta” oraz za udany występ Joanny na Mistrzostwach Świata.

Źródło: AZS SGGW