marca

Sukces studenta Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki

Kamil Twardowski student Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zdobył dwie nagrody podczas zawodów robotów Robomaticon 2014.

W Gmachu Politechniki Warszawskiej odbyły się (8.03.2014) zawody robotów Robomaticon 2014, w których Koło Robotyki Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki naszej uczelni reprezentował Kamil Twardowski. Kamil zaprezentował robota Tyrion własnej konstrikcji. Zadaniem robota było automatyczne przejechanie labiryntu w konkurencji Micormouse oraz przejechanie jak najszybciej wyznaczonej trasy w konkurencji Deathrace.  W konkurencji  Deathrace Tyrion był najszybszy zdobywając I miejsce, a w konkurencji  Micormouse Kamil Twardowski z robotem Tyrion zdobył II miejsce.

Pierwsze kroki w budowaniu i programowaniu robotów Kamil Twardowski stawiał w Kole Robotyki, które działa na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW. Jesteśmy bardzo dumni z naszego studenta i życzymy Kamilowi Twardowskiemu kolejnych sukcesów.