marca

SGGW wśród najlepszych uniwersytetów przyrodniczych świata

Kolejny sukces SGGW w międzynarodowym rankingu szkół wyższych. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się na 34. miejscu wśród najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo, w rankingu QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com. SGGW w ciągu ostatniego roku awansowała o kilkadziesiąt miejsc. W klasyfikacji ogólnej tego rankingu SGGW zajmuje 12. miejsce wśród polskich uczelni.

QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który analizuje około siedemnastu milionów prac badawczych. Ranking zbiera również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia blisko 40 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.

Lista rankingowa <<tutaj>>

Metodologia badania dostępna na stronie