czerwca

SGGW wśród najlepszych uczelni świata

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie po raz pierwszy znalazła się w rankingu QS World University Rankings 2020.

Dotąd SGGW była wymieniana jedynie w rankingu uczelni Europy i Centralnej Azji. W tym roku uwzględniono ją w rankingu uczelni światowych, gdzie uplasowała się w przedziale miejsc 801-1000.

QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest prowadzony od 2012 roku i analizuje ponad siedemnaście milionów prac badawczych. Ranking zbiera również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia blisko 40 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.

Więcej informacji o pozycji SGGW i punktach przyznanych jej w poszczególnych kategoriach można dowiedzieć się tutaj