października

SGGW awansowała w rankingu najlepszych uniwersytetów świata

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odniosła kolejny sukces w rankingu najlepszych uniwersytetów świata. W najnowszym rankingu QS World University Rankings (EECA) 2019 serwisu TopUniversities.com SGGW awansowała o 31 pozycji, zajmując 112 miejsce.

Nasza uczelni znalazła się w TOP 33% QS World University Rankings Eastern Europe and Central Asia (EECA). Wśród polskich uczelni SGGW uplasowała się na 16 pozycji.

QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest prowadzony od 2012 roku i analizuje ponad siedemnaście milionów prac badawczych. Ranking zbiera również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia blisko 40 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.

Lista rankingowa <<tutaj>>

Metodologia badania dostępna na stronie