stycznia

Naukowcy z SGGW partnerami nowych projektów międzynarodowych

W grudniu 2018 roku naukowcy z SGGW zdobyli finansowanie czterech projektów międzynarodowych.

Dwa projekty zdobyły finansowanie w ramach programu Horyzont 2020:

1. projekt pt. „Efektywne i trwałe dostarczanie rolnośrodowiskowych i klimatycznych dóbr publicznych przez rolnictwo Unii Europejskiej” akronim: CONSOLE, kierownik projektu: prof. dr hab. Edward Majewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych;

2. projekt pt. „Innowacyjny system przetwarzania żywności na zmniejszoną skalę” akronim: FOX, kierownik projektu: dr Artur Wiktor z Wydziału Nauk o Żywności.

W ramach programu ERA-NET dofinansowanie dostał projekt pt. „Wykorzystanie interakcji ziemniak-mikrobiom dla rozwoju zrównoważonych strategii hodowlanych i produkcyjnych” akronim: potatoMETabiome, kierownik projektu: dr Mariusz Maciejczak z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

W ramach współpracy dwustronnej Polska – Republika Południowej Afryki finansowanie uzyskał projekt pt. „Zastosowanie metod filogeograficznych i metagenomicznych w oszacowaniu wpływu inwazyjnych gatunków australijskich akacji na społeczności ryzobium w Prowincjach Mpumalanga i KwaZulu Natal w Republice Południowej Afryki” akronim: BRADYAF, kierownik projektu: dr Tomasz Stępkowski z Wydziału Rolnictwa i Biologii.

Serdecznie gratulujemy!