lutego

Naukowcy z SGGW wśród zwycięzców konkursu NCN

Dr hab. Dario Piano z Wydziału Rolnictwa i Biologii i dr Agnieszka Sałamaszyńska-Guz z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej znaleźli się w gronie zwycięzców konkursu HARMONIA organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Dr hab. Dario Piano z Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW uzyskał 281 400 zł na realizację projektu zatytułowanego „Wyjaśnienie skomplikowanej architektury warstwy S-layer bakterii D. radiodurans: analiza strukturalna układu piliacyjnego typu IV”.

Dr Agnieszka Sałamaszyńska-Guz z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW uzyskała 825 300 zł na realizację projektu „Utrata metylacji rybosomalnego RNA obniża kolonizację Campylobacter jejuni u ludzi i zwierząt.”.

Konkurs HARMONIA dotyczy projektów realizowanych w ramach współpracy międzynarodowej, która może polegać zarówno na bezpośredniej kooperacji z zagraniczną instytucją naukową, udziale w dwu- lub wielostronnych programach międzynarodowych, jak i na wykorzystaniu przez polskie zespoły wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. W konkursie złożono 206 wniosków, z których 52 otrzymają finansowanie o łącznej wartości blisko 40 mln zł.