Dla studentów

sierpnia

Start Innowacji - konferencja i warsztaty dla studentów i doktorantów

Centrum Innowacji i Transferu Technologii SGGW zachęca studentów i doktorantów do udziału w konferencji i warsztatach "Start innowacji"

Studencie i doktorancie,

Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych  wraz z Klastrem B+R&I zapraszają na cykl 5 konferencji i trzydniowe warsztaty z wyjazdem studyjnym. Celem organizowanych wydarzeń jest przygotowanie środowiska akademickiego do współpracy z przedsiębiorstwami na rzecz wprowadzania i rozwijania innowacji. Konferencje odbędą się w pięciu miastach:

• 17 października we Wrocławiu

• 18 października w Katowicach

• 19 października w Kielcach

• 20 października w Warszawie

• 24 października w Poznaniu

Wydarzenia będą miały charakter paneli wykładów prowadzonych przez specjalistów posiadających doświadczenie w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, tworzenia innowacji, wprowadzania na rynek nowych rozwiązań, itp.

Pierwszy panel wykładowy poświęcony będzie wprowadzeniu do tematu innowacyjności. Zostaną na nim poruszone podstawowe informacje dotyczące kreowania innowacji, zarządzania własnością intelektualną, wprowadzania na rynek nowych rozwiązań oraz korzyści jakie niesie za sobą współpraca środowiska akademickiego z sektorem przedsiębiorstw. Druga część wykładów będzie panelem przedsiębiorców w całości prowadzonym przez przedstawicieli firm, którzy posiadają doświadczenie w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz realizacji projektów.

Warsztaty z wizytami studyjnymi przeprowadzone zostaną na terenie województwa dolnośląskiego. Przez dwa dni odbywać się będą zajęcia, na których uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz wykorzystają ją w ćwiczeniach praktycznych pod okiem ekspertów. Trzeci dzień przeznaczony zostanie na wizyty w przedsiębiorstwach. Warsztaty odbędą się:

• 30 września -  2 października dla 20 osobowej grupy doktorantów
  • 14 października – 16 października dla  20 osobowej grupy studentów

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego, powierzonego i współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy uzupełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronach: plusuj.pl i klasterbri.pl oraz wysłać go na adres: konferencja@plusuj.pl. Limit miejsc ograniczony, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronach: plusuj.pl i klasterbri.pl