Dla studentów

lipca

26. Międzynarodowa Parafiada w SGGW

Półtora tysiąca dzieci i młodzieży z Polski oraz z 8. państw Europy i Azji, środowisk polonijnych z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Uzbekistanu bierze udział w 26. Międzynarodowej Parafiadzie. Przez tydzień na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i stadionie lekkoatletycznym AWF uczestnicy Parafiady współzawodniczą w wielu dyscyplinach sportowych oraz konkursach. Bazą dla młodzieży i opiekunów jest kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Hasłem tegorocznej Parafiady jest "Biegnij po świętość". Do 19 lipca uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych w 13 dyscyplinach i 27 konkurencjach sportowych, m.in. strzelectwie i biathlonie letnim. Zawody odbędą się w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Oprócz współzawodnictwa na stadionach zaplanowano też konkursy - plastyczny, wokalny i teatralny oraz wiedzy historycznej i geograficznej. Dzieci biorą również wziąć udział w warsztatach radiowych, tanecznych i plastycznych - m.in. komiksowych. Zaplanowano m.in. Przegląd Małych Form Teatralnych, zwiedzanie Warszawy na 10 trasach dostosowanych do wieku uczestników oraz Wielką Parafiadową Grę Terenową.

Uczestnicy biorą udział w konkursach: wiedzy religijnej i piosenki religijnej "Sacro Song".

Każdy uczestnik może wystartować maksymalnie w sześciu konkursach, natomiast nie ma ograniczeń w korzystaniu z warsztatów. Uczestnicy i opiekunowie są zakwaterowani w domach studenta w kampusie SGGW na Ursynowie.