Dla mediów

stycznia

Mariusz Kozarzewski w Kadrze Narodowej Motoparalotniarzy

Student Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, kierunku gospodarka przestrzenna Mariusz Kozarzewski odebrał z rąk trenera Kadry Narodowej Motoparalotniarzy powołanie do Reprezentacji Polski w Motoparalotniarstwie.

Na Mariusza Kozarzewskiego w tym roku czekają Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy w Czechach, gdzie z orzełkiem na piersi będzie reprezentował nasz kraj.

O swojej pasji Mariusz mówi tak: "Swoja przygodę z lataniem rozpocząłem stosunkowo niedawno, w sierpniu 2015 roku zapisałem się na kurs pilota Motoparalotni. Już po miesiącu zdałem egzamin Państwowy, dołączając do personelu lotniczego. Moje loty miały głownie charakter rekreacyjny. Za namową starszego brata również pilota kadry narodowej wziąłem udział w pierwszych zawodach. Od tego momentu forma latania zmieniła się diametralnie, zawody i treningi pochłonęły całego mnie i trwa to do dziś. W swoim pierwszym sezonie zawodniczym  wziąłem udział w całym cyklu  Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Po pięciu edycjach Polskiej Ligi zająłem pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając z doświadczonymi pilotami startującymi w zawodach od kilku lat. Na podstawie uzyskanych wyników otrzymałem powołanie do Reprezentacji Polski na sezon 2017 od trener Kardy Adam Paski. W obecnym sezonie mam przed sobą Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy w Czechach.

Podczas rekreacyjnych lotów uwielbiam loty nad chmury, przenoszę się w do innego świata w inny wymiar, po każdym takim locie tracę głos, po prostu krzyczę z radości. Jak każdy mieszkający w Warszawie ciepłe wieczory spędzam nad Wisłą, tylko kilkanaście metrów wyżej obserwując jej piękno.

Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Studiuje  stacjonarnie Gospodarkę Przestrzenną na 4 roku, finalizuje obecnie swoja prace inżynierską. Gospodarka przestrzenną jak i latanie ma ze sobą wiele wspólnego. Z lotu ptaka widzę przestrzeń zupełnie inaczej, obserwuje to wszystko czego uczę na zajęciach. Wiedza jaka zdobyłem na zajęciach, znajomość map, ich cechy znacznie ułatwiła mi latanie w zawodach konkurencji nawigacyjnych.

Chciałbym kiedyś usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego".

Gratulujemy i trzymamy kciuki!