Dla kandydatów

czerwca

Zalety studiowania w SGGW

SGGW to nie tylko nauka – to styl życia! Wysoki poziom nauczania, doskonale wyposażone laboratoria, zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – nie tylko to wyróżnia naszą uczelnię.

Dzięki temu, że nasz kampus znajduje się na warszawskim Ursynowie, możesz żyć, mieszkać, uczyć się, robić zakupy i spędzać czas ze znajomymi w jednym miejscu: kultowy klub Dziekanat, trawniki, gdzie w ciepłe popołudnia i wieczory studenci uprawiają sport i integrują się przy grillach, kino letnie wyświetlane na ścianie akademika – to wszystko znajdziesz w obrębie 72 ha.

Na tym samym terenie znajdziesz też przyjaciół na całe życie. Szukaj ich w akademikach, w swojej grupie ćwiczeniowej, ale też w kołach naukowych, AZS-ie, Ludowym Zespole Artystycznym „Promni”, uczelnianych chórach czy ESN. W końcu nic tak nie łączy, jak wspólna pasja.

Jeśli jedna dzielnica to dla Ciebie za mało – w 15 minut dojedziesz metrem do serca stolicy. Zabierzemy Cię też – w ramach obowiązkowych praktyk terenowych – do arboretum w Rogowie, na bagna do Białowieży, do rolniczego zakładu doświadczalnego w Żelaznej albo któregoś z nadleśnictw Lasów Państwowych.

A jeśli marzy Ci się spróbowanie sił za granicą, nic prostszego! Badanie populacji papug w Brazylii, leczenie lwów w RPA, a może studia połączone z kursem parzenia herbaty na Tajwanie? Sky is the limit! Studenci SGGW jeżdżą po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki kilkuset podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga im w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.